Půjčky od lidí jsou mezi lidmi velmi oblíbené. Proč?

V posledních letech se finanční trh opravdu výrazně rozrůstá a doplňuje je obrovské množství nových bankovních i nebankovních společností. Tuto skutečnost si můžete lehce ověřit při sledování reklamy ve svém oblíbeném televizním pořadu, kde právě tato oblast tvoří naprosto většinovou součást vysílání. Určitě jste již také stačili zaregistrovat existenci takových společností, které hlásají do světa, že půjčku na jejich stránkách získáte od běžných lidí.

Právě tento způsob se stává čím dál tím více využívaným a vás jistě zajímá proč. Pokud se ve světě financí příliš neorientujete, tento článek je určený přímo vám, protože informace v něm obsažené pro vás budou skutečně přínosné (a možná ulehčí i rozhodování ve chvílích, kdy budete nad půjčkou opravdu přemýšlet).

V čem spočívají půjčky od lidí?

Pokud se bavíme o půjčkách od lidí, určitě nám velice pomůže si ukázat jejich výhody na konkrétním příkladu, který všichni známe právě ze zmíněných televizních reklam. Zonky půjčka informace nám k tomuto účelu poslouží asi nejlépe, protože právě tento portál je nejčastěji skloňovaným nástrojem v dané oblasti.

Výhody oproti ostatním půjčkám jsou v tomto případě poměrně jasné:

  • opravdu skvělý úrok, mnohdy i nižší než v bankách
  • předčasné splacení půjčky je zcela zdarma
  • vhodné i pro refinancování stávajících půjček
  • první půjčka zdarma
  • výše úvěru ve velmi širokém rozpětí
  • splatnost úvěru je možné nastavit dle potřeby
  • půjčka bez ručitele
  • svými úvěry nenecháváte vydělávat vychytralé banky

Výše úroku hraje v mnoha případech opravdu první housle, protože asi nikdo z nás si nepřeje půjčené peníze přeplatit o zbytečně vysoké částky. Pokud je tedy tento faktor zásadní i pro vás (a měl by), určitě pro vás půjčky od lidí představují tu nejlepší možnou variantu.

Bankovní subjekty na klienta hledí pouze jako na díl skládačky, tudíž mu v určitých situacích rozhodně nevychází vstříc. Pokud se například rozhodnete splatit úvěr dříve, musíte počítat s poplatkem ve výši předem stanoveného úroku. To je u půjček od lidí neplatí. Předčasné splacení je totiž zcela zdarma. Tuto službu je navíc vhodné využít i v případě, že se rozhodnete s ohlédnutím na finanční trh refinancovat svoji stávají půjčku.

První půjčka vás nebude stát vůbec nic

Půjčky od lidí nabízí opravdu mnoho benefitů, které nemají na finančním trhu obdoby. Jedním z nich je i první půjčka zdarma, která v sobě rozhodně neskrývá žádné utajené poplatky. A jaké že je vlastně rozpětí z hlediska výše úroku? 20 000 až 750 000 Kč, takže díky těmto půjčkám můžete získat finanční záplatu prakticky na jakoukoli situaci, do které se dostanete.

Splatnost úvěru se pohybuje řádově mezi 6 až 84 měsíci. Záleží na tom, jaké budete mít jako žadatel možnosti. Pokud vaše měsíční příjmy nedosahují nijak závratných výšin, je určitě potřeba tuto skutečnost zohlednit také při určování splatnosti.

Lidé nejsou jako banky

Pokud se opravdu rozhodnete jít touto cestou a využít půjčky od lidí, nemusíte disponovat žádným ručitelem. To samozřejmě dokáže ušetřit mnoho případných starostí, jenž mohou postupem času nastat. A co je potřeba zmínit jako poslední, avšak o nic méně zásadní, benefit? Lidé jsou přeci jen o něco serióznější partneři, co se půjčování peněz týče, než vychytralé bankovní společnosti. Nebo se snad pleteme?

Férovost a maximální ochrana spotřebitele jsou hlavními stavebními kameny celého soukolí, které pracuje jako ručně vyrobené hodinky opracovávané s tou největší možnou péčí. Proto i vám by tento svěží vítr v oblasti půjček rozhodně neměl utéct, protože s dostatkem informací o všech možnostech se ve výsledku daleko lépe rozhoduje. Půjčky od lidí jsou sázkou na jistotu.