Jak si vybrat půjčku

Dostali jste se do finančních problémů, nebo snad potřebujete koupit drobné vybavení domácnosti, či snad investovat do opravy auta nebo domácího spotřebiče? Pokud ano, je ideální možnost půjčka. Tu dnes nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti. Ty jsou v mnoha směrech výhodnější, pokud hledáte především rychlost a celkovou jednoduchost celého procesu. Celému tomuto trhu dominují rychlé nebankovní půjčky, které jsou naším tipem v případě, kdy o penězích uvažujete. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak vybrat tu pravou půjčku a na co při výběru konkrétně hledět.

Výhodnost je to nejdůležitější!

To nejdůležitější, na co je třeba skutečně hledět, to je celková výhodnost daného úvěrového produktu. V rámci ní bychom měli hledět hlavně na minimální úroky, nebo na nulové poplatky. I zde můžeme stále zůstat u rychlých nebankovních půjček, jelikož se mohou řadit mezi nejvýhodnější možnost na trhu. Jsou totiž poskytovatelé, kteří nabídnou první půjčku zcela zdarma. Tedy bez jakýchkoliv poplatků, stejně jako bez jakýchkoliv úroků. V praxi to znamená, že vrátíte přesně tolik peněz, kolik si půjčíte – a ani o korunu navíc. Výhodnější možnosti zkrátka na trhu není a tak v daném ohledu určitě není důvod váhat.

Vyberte si částku, kterou potřebujete

I v rámci tohoto kritéria se můžeme držet v daném segmentu. Pokud potřebujete řešit krátkodobý finanční problém, nebo potřebujete i desetitisíce korun, může být skvělou volbou. Jsou totiž poskytovatelé, kteří nabídnou částku v rozmezí 500 – 4 500 Kč, což je ideální varianta jako online půjčka do výplaty. Stejně tak jsou ale poskytovatelé, kteří nabídnou i 10 000 korun, stejně jako i částku 20 000 Kč. A ta už je ideální ve chvíli, kdy plánujete větší investici a poohlížíte se o různých možnostech. Co samozřejmě přijde vhod, to je fakt, že daný úvěr je neúčelový. Nemusíte tedy dokládat, na co peníze budete využívat.

Délka splácení

I to je jeden z důležitých parametrů. Zde sice mohou online půjčky lehce zklamat, jelikož se pohybují v rozmezí 1 – 45 kalendářních dní. Pokud se vám to zdá málo, nemusíte zoufat, jelikož téměř každý poskytovatel umožní daný termín prodloužit. A to i několikrát. To znamená, že peníze můžete mít třeba i několik měsíců, díky čemuž potřebou částku k vrácení bez problémů vrátíte. Stejně tak není problém se u některých společností domluvit i na pravidelných splátkách. To už je však krok individuální.

Podmínky spojené se získáním

Zde bychom měli logicky usilovat o tom, aby byly co možná nejjednodušší. Od toho se následně odvíjí samotná rychlost, která může být i v řádu několika desítek minut. A to i díky tomu, že vše proběhne hlavně online, a to zcela automaticky. Dalším pozitivem může být i to, že nebude třeba téměř nic dokládat. Pokud bychom měli být konkrétní, máme na mysli třeba dokládání příjmu, informací o zaměstnání. Problémové klienty potěší fakt, že nemusí být nahlíženo do registrů. Abychom si dokázali zmapovat trh a zjistili, jaké společnosti jsou nejlepší, je dobré navštívit web FinMoney.cz. Právě ten se pyšní unikátním přehledem společností, a to spolu s jejich výhodami, ale také s jejich hodnocením. Díky tomu snadno najdeme takového, který v procesu podmínek odpovídá našim potřebám.
S podmínkami ale může souviset třeba i nutnost posílat korunové registrační poplatky pro ověření účtu, nebo naskenované doklady totožnosti. I když to může být jenom formalita, může to celý proces zdržet. I tato fakta se díky konkrétnímu webu dozvíte.

A co dodat s ohledem na konkrétní výběr na závěr? Že půjčku byste měli využívat skutečně až vše chvíli, kdy je opravdu nezbytná a žádné jiné východisko nemáte. Jedině tak si budete stoprocentně jisti, že to nebyla jenom vaše drobná malichernost, která dnes stále častěji směřuje lidí do dluhových pastí.